Szukaj na tym blogu

czwartek, 8 kwietnia 2021

Wiosna - zielona czy biała?

 Wiosna w tym roku jest niezwykle kapryśna - tuż przed Świętami dwa dni były bardzo ciepłe, a zaraz po Świętach zaczął padać śnieg i dziś też co chwilę się chmurzy i bardzo intensywnie pada śnieg, a za chwilę świeci słońce. Rośliny w ogrodzie też wciąż zmieniają kolor - z zielonego na biały, a potem znów zielony... Prawdziwy kwiecień-plecień!Pozdrawiam Was z biało-zielonego ogrodu.

Lusi

22 komentarze:

 1. Piękne zdjęcia i oczywiście bardziej podobają mi się te kolorowe..........bez tego "białego czegoś"......Siedzę przy komputerze i zapalam światło....bo coraz ciemniej......by za chwilę je zgasić bo słoneczko ostro świeci, taki ten kwiecień kapryśny. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wandeczko, mnie też o wiele bardziej podobają się te kolorowe... To "białe coś" już mnie bardzo denerwuje i tęsknię za słońcem, ciepłem i spokojną pracą w ogrodzie. Odwzajemniam serdeczności :)))

   Usuń
 2. Piękna wiosna pomimo wszystko:) Pozdrawiam serdecznie i wiosennie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście Lucynko, że wiosna jest piękna. Wczoraj śnieg stopniał i kwiaty mogą swobodnie rozkwitać. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)))

   Usuń
 3. Zgadza się, prawdziwy, polski kwiecień. Już zapomnieliśmy jaki on jest bez zakłóceń klimatycznych. Piękne zdjęcia, piękna wiosna :) Pozdrawiam :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agatko, dla mnie wiosna jest najpiękniejszą porą roku. Cieszy mnie każdy kwiatek, listek, każde źdźbło trawy i jeszcze do tego śpiewające ptaki... Sama radość!!!

   Usuń
 4. No tak, piękne kwiaty, dobrze, że raczej są odporne na taką huśtawkę pogodową. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krokusom śnieg zaszkodził - szybko przekwitły, reszta jakoś sobie radzi. Uściski dla Ciebie :)

   Usuń
 5. Piękna,wiosna zagościła u Ciebie, u mnie też ostatnio śnieg przykrył kwiaty.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubię śniegu, który przeszkadza cieszyć się wiosennym rozkwitaniem, ale już na szczęście się stopił. Znów możemy cieszyć się wiosną:) Miłego weekendu Ci życzę :)))

   Usuń
 6. Śnieg jest po to, żebyśmy jeszcze bardziej doceniali ciepło wiosenne. Kwiaty dają mnóstwo radości, też jest mi szkoda ,że zimno i zimno.
  Pozdrawiam Cię cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celu, podoba mi się Twoje wytłumaczenie :) I teraz, kiedy codziennie pada śnieg, powtarzam sobie-jeszcze będzie ciepło! Co prawda nie wiadomo kiedy, ale na pewno będzie! Serdeczności dla Ciebie :)))

   Usuń
 7. Kwiaty w śniegu to niesamowity widok! Mimo nieprzychylnej aury widać już u Ciebie piękną wiosnę. Może zima w końcu odpuści, w końcu niedługo majówka. Serdeczności Lusi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie-aż żal na nie patrzeć. Zobaczymy co będzie, jak w końcu przestanie padać śnieg... Ale w końcu musi się zmienić i będziemy się cieszyć ogrodem i ciepłem! Czego Tobie i sobie życzę :)))

   Usuń
 8. Pogoda szaleje, świat szaleje. A kwiaty piękne, nawet na śniegu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, pogoda w tym roku strasznie szaleje! Kwiaty kwitną, bo to ich czas...

   Usuń
 9. U mnie dziś zdecydowanie biała...
  Zimna I niesympatyczna.
  Piekne masz rośliny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też ciągle biała... i ciągle sypie nowy śnieg... Jest mokro i paskudnie. Tylko rośliny dają radość :)

   Usuń
 10. U mnie dziś sypie jakby to grudzień był :(
  Lusi! Przepiękną kwietną galeryjkę przygotowałaś nam. Aż serce podskakuje do góry, a uśmiech sam ciśnie się na usta. Ogród...achhh... pięknie go kreujesz!
  Ściskam serdecznie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polu, w tym roku śnieg nas okropnie kocha :) Dziękuję Ci za pochwały ogrodu. W sezonie wiosenno-letnim większość czasu spędzamy w ogrodzie, nie tylko przy pracy, ale w hamaku czy na huśtawce z książką też. Ciepło pozdrawiam :)))

   Usuń
 11. Ja poproszę jakąkolwiek wiosnę, bo za oknem mam jesień :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała prawdziwą wiosnę, bo u mnie ciągle zima i śnieg...

   Usuń